Έμειναν στο 1-1 ΠΑΟ Κεφαλονιάς και Ηρακλή Προννων

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι  που άνοιξε την αυλαία της Β` κατηγορίας ανάμεσα στον  ΠΑΟ Κεφαλονιάς και  Ηρακλή Προννων  με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο.
Ο Ηρακλης  δεν άργησε να ανοίξει το σκορ, καθώς μόλις στο 25΄ ο Κ. Στάβερης έβαλε μπροστά τους «Ηρακλείδης » με κοντινό πλάσε  . Παρά τις ευκαιρίες των  γηπεδούχων το σκορ παρέμεινε στο 0-1, με Ηρακλή να κρατάει το προβάδισμα μέχρι  το 40` όπου ο  Περαματζή ισοφάρισε για την ομάδα του Τ. Φωη.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές έχασαν καλές ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι αλλά ο Ηρακλής κρατούσε αρκετά καλά. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με 1-1 με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.
Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς: Κατερέλος, Μπάμπης Γ., Κλωνής, Κράλης, Μαρινάκης, Παπαδάκης Π., Περαμτζής, Βοροκλινιώτης, Beshaj (56' Λουλάι), Γασπαρινάτος, Μπάμπης Σωτ.
Ηρακλής Προν: Καμπίτσης Δ., Μηλιαρέσης Γ. (49' Μαράτος), Σπαθής, Γκαζάρ, Στάβερης Ν., Δημητράτος, Ραπάι, Καμπίτσης Σπ., Πετράτος (59' Καχρίλας), Στάβερης Κ., Τότολος.