ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΣΑΜΗ, 2-0 ΤΑ ΟΜΑΛΑ (ΦΩΤΟ ΑΓΩΝΑ )

Σε ένα ωραίο παιχνίδι που είδαμε τη Κυριακή στο ΔΑΚ Αργοστολίου, η ομάδα της Σάμης πέτυχε μία σημαντική, τόσο βαθμολογική όσο και ψυχολογική, νίκη επί της ομάδας των Ομαλών με σκορ 2-0
και αναρριχήθηκε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Χαρακτηριστικό του ματς είναι ότι δεν έγιναν πολλές  ευκαιρίες στις δύο εστίες ,με την μπάλα να κυκλοφορεί στο χώρο του κέντρου και τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βγουν μπροστά και να ψάξουν το γκολ, η μεν Σάμη με τις αντεπιθέσεις της και τα Ομαλά στις στημένες φάσεις.

Φιλμ του αγώνα:
*Στο 2' μετά από ωραίο συνδυασμό των γηπεδούχων ο Αρ.Αμούργης πιάνει το σουτ το οποίο θα φύγει ψηλά άουτ.
*Στο 15' μετά πάλι από ωραίο συνδυασμό η μπάλα θα φτάσει στο Σταμούλη από δεξιά, θα σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι στον Αραβαντινό και ο τελευταίος με κεφαλιά πάσα θα δώσει στο Αρ.Αμούργη που με πλασέ θα κάνει το 1-0.
*Στο 17' ο Γκαζάρ εκτελεί το κόρνερ, ο Μηλιαρέσης πιάνει τη κεφαλιά, όμως ο πορτιέρο της Σάμης θα του πει "όχι".
*Στο 21' εκτέλεση φάουλ του Γκαζάρ, ο Καλογηράτος δεν προλαβαίνει να πιάσει τη κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
*Στο 53' ωραίο συνδυασμός της Σάμης η μπάλα φτάνει μέσα στη περιοχή στα πόδια του Άννινου-Χωραφά του οποίο το σουτ φεύγει άουτ.
*Στο 78' έπειτα από λάθος των αμυντικών και του τερματοφύλακα των Ομαλών η μπάλα φτάνει στον Άννινο-Χωραφά που πασάρει στο Καππάτο και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ θα κάνει το 2-0.
*Στο 90'+ η Σάμη θα σταθεί άτυχη καθώς ένα δυνατό σουτ του Ζησιμάτου θα πάει στο δοκάρι και στη συνέχεια θα φύγει άουτ.
ΑΟ ΣΑΜΗΣΓεγονόςΔιακύμανσηΛεπτόΑΣ ΟΜΑΛΑ ΤΡΩΙΝΑΤΩΝ
ΑΜΟΥΡΓΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Γκολ!1-014'
ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κίτρινη Κάρτα
25'
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ Κίτρινη Κάρτα
39'
ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Βγήκε
40'
ΖΗΣΙΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Μπήκε
40'

Βγήκε
46'ΑΜΠΤΟΥ ΑΛ-ΓΚΑΖΑΡ ΙΜΠΡΑΗΜ

Μπήκε
46'ΜΕΤΑΞΑΣ ΜΕΤΑΞΑΣ

Κίτρινη Κάρτα
59'ΜΠΕΛΤΣΩΝΙΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Βγήκε
67'
ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Μπήκε
67'

Βγήκε
67'ΦΡΑΓΚΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Μπήκε
67'ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΣ ΤΖΕΡΡΥΣ

Βγήκε
73'ΚΑΛΟΓΗΡΑΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Μπήκε
73'ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Γκολ!2-074'
ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Κίτρινη Κάρτα
75'

75'ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΣ ΤΖΕΡΡΥΣ

84'ΜΗΛΙΑΡΕΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ