Α2`ΕΣΚΑΗ: ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΝΕΟΛ ΣΤΑ ΛΕΧΑΙΝΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις  εκτός έδρας για το  πρωτάθλημα της  Α2` ΕΣΚΑ-Η  ο  Ν.Ε.Ο.Λ , αφού δεν κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα από το κλειστό γυμναστήριο  Αέθλειον στα Λεχαινά  χάνοντας από την ομώνυμη  ομάδα  με (58 – 49) . Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη, ιδιαίτερα στο τρίτο 10λεπτο, και η νίκη κρίθηκε στις λεπτομέρειες.  Το πρώτο 10λεπτο ήταν αναγνωριστικό με τις δύο ομάδες  να δίνουν περισσότερη έμφαση  στην άμυνα , έτσι το σκορ
διαμορφώθηκε σε 11 – 10. Στο δεύτερο 10λεπτο η ομάδα μας εκμεταλλεύτηκε τα αρκετά αβίαστα λάθη  του αντιπάλου και έκλεισε το δεύτερο δεκάλεπτα με σκορ 9-15 ημίχρονο (ΛΕΧΑΙΝΑ 20 Ν.Ε.Ο.Λ 25.)
Με την έναρξη, όμως, του τρίτου 10λέπτου  άρχισε η αντεπίθεση τον ΛΕΧΑΙΝΩΝ  με ασφυκτική πίεση σε όλο το γήπεδο. Με πολύ δυνατή άμυνα, έλεγχο των ριμπάουντ η διαφορά άρχισε να ροκανίζεται και το τέλος  του τρίτου  10λέπτου βρήκε την ομάδα μας να είναι πίσω στο σκορ (20-10) 40 – 35.  Στο τελευταίο 10λεπτο δεν άλλαξαν πολλά  πράγματα με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα με διάφορα 9 πόντων.(18-14) 58-49
Τα 10λεπτα :11-10, 9-15, 20-10, 18-14.