ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ: Πρόκριση και για τις δύο

Την πρόκριση πήρε η 8η Περιφέρεια Νέων κόντρα στην 9η Περιφέρεια με σκορ 0-1, καθώς το σκορ του πρώτου αγώνα στην Πάτρα, είχε λήξει 2-2.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
13' ΓΚΟΛ: Ο Οικονομόπουλος με ωραία προσπάθεια μπήκε στη περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε στον Βουτσινά και στη επαναφορά η μπάλα στρώθηκε στον Ορφανίδη που απο δεξιά και πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Το σκορ αυτό δίνει τη πρόκριση μέχρι στιγμής στην 8η περιφέρεια.
57' : Γέμισμα του Μαρκάκη στη περιοχή, ο Δρόσσος στη καρδιά έστειλε τη μπάλα λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Μυλωνόπουλου.
65' : Σέντρα του Κωνσταντινόπουλου, κεφαλιά του Πουλάκου άουτ
77': Σουτ του Μαρκάκη έξω απο τη περιοχή, μπλόκαρε ο Μυλωνόπουλος
ΝΕΟΙ 9η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Μπακασέτας, Πετρόπουλος, Πρωτόπαπας(83' Χαρίτος), Φρισύρας, Βουτσινάς, Παπαμετζελόπουλος, Λάππατας. Μαρκάκης, Κυριακάκος(20' Δρόσσος), Αμπαδιωτάκης, Καλλατζής(55' Πανταζής).
ΝΕΟΙ 8η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Μυλωνόπουλος, Γκουβέρος, Μανωλόπουλος, Λεγάτος, Διακάτος, Γιαννακόπουλος, Ορφανίδης(84' Κορσιάνος), Παπαδόπουλος, Πουλάκος, Οικονομόπουλος(87' Πολίτης Χ.), Κωνσταντινόπουλος(75' λ.τ. Τριάντος).
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθήνας)
Βοηθοί: Ζαραβίνος – Χαρίτος (Αθήνας)
ΠΑΙΔΕΣ: 9η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ - 8η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ 2-2 (Τ)
Την πρόκριση για τον τον β΄γύρο της δεύτερης φάσης πήρε σήμερα η 8η Περιφέρεια των Παίδων, απέναντι στην 9η Περιφέρεια στο γήπεδο Παναρητίου, και παρά το τελικό 2-2 χάρη στο σκορ του α' αγώνα με 2-0 της Πάτρα, η ομάδα του Δημήτρη Σουγλέρη πήρε την πρόκριση.
3’ ΔΟΚΑΡΙ: Μετά από φάουλ του Βατουσιάδη σε τετ α τετ ο Γκρόσιος έκανε το σουτ η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι
6’: ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο Μηλιώτης βγήκε σε θέση τετ α τετ ανετράπη από τον Καραβιώτη, ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι…
Το εκτέλεσε ο Βατουσιάδης αλλά ο Καραβιώτης απέκρουσε, σώζοντας την εστία του γκολ
28’: ΓΚΟΛ: Ξερό διαγώνιο σουτ του Καρβούνη 1-0…
38’: ΓΚΟΛ: Σουτ του Τριανταφύλλου 2-0…
44’: ΓΚΟΟΟΛ: Σέντρα Κυριακόπουλου από αριστερά η μπάλα στο κεφάλι του Μπαστακού που κάνει το 2-1…
64’: ΓΚΟλ: Σουτ του Παναγιωτόπουλου 2-2…
Οι συνθέσεις:
ΠΑΙΔΕΣ 9η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Νικολίτσας, Φλώρος (62' Σαλαπάτας), Βατουσιάδης (46' Τσατσόπουλος), Μουγιακάκος, Νάκος, Μαρούδας, Γογονάς, Τριανταφύλλου (50' Τραϊφόρος), Γκρόσιος, Καρβούνης, Μηλιώτης.
ΠΑΙΔΕΣ 8η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Καραβιώτης, Πολύδωρος, Κυριακόπουλος, Ανδρικόπουλος (66' Λίλας), Μακρής, Τρίγκας, Βασιλείου (58' Μπουχάγιερ), Κουκουτσής, Μπαστακός (72' Πλέγας), Παναγιωτόπουλος, Γεωργαντόπουλος.
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθήνας)
Βοηθοί: Ευαγγέλου – Χαρίτος (Αθήνας)