Σαρωτικά τα Διλινατα , 7 - 2 τον Οδυσσεα.

Με εμφατικό τρόπο πέτυχε την Τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα τα Διλινατα καθώς κέρδισε 7-2 τον Οδυσσέα.

Ένα ημίχρονο άντεξαν οι γηπεδούχοι. Malista  βρέθηκαν να κερδίζουν 2 – 1 στο 45 . Οι φιλοξενούμενοι αν και μουδιασμένοι από τον αποτέλεσμα του πρώτου ημίχρονου και εκμεταλλευόμενοι την κούραση της ομάδα του Οδυσσέα στο δεύτερο μέρος και δεν χαρίστηκε πετυχαινοντας  έξι τέρματα από το 65 μέχρι και το 88.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Mucaj, ο οποίος σκόραρε τρις (7΄, 65 και 88΄)

Φουριόζοι μπήκαν στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Mucaj. Γράφοντας το 0-1

Η αντίδραση του Οδυσσέα ήρθε στο 23 έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον μεγάλο Προσαλεντη κάνοντας το 1-1

Στο 43 ο Μαρουλης έβαλε την ομάδα του Μπροστά στο σκορ διαμορφώνοντας το σε 2 – 1
Σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες θα πάμε στα αποδυτήρια γι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κρατήσουν το αποτέλεσμα παίζοντας με όλες τις δυνάμεις τους αμυντικά.

Τα Διλινατα αγχωμένα με το σκορ προσπαθούσαν να βρουν το δρόμο για τα δίχτυα.
Αυτό ήρθε στο 65 με τον Mucaj και πάλι φέρνοντας το παιχνίδι στα ίδια.

Το προβάδισμα γι τους φιλοξενούμενος ήρθε στο 70 από τον Τζωρτζατο Διον. Και το σκορ στο 2-3 Αυτό ήταν και η χαριστική βολή για την Ομάδα της Ιθάκης.

Στο 72 ο ΒαγγελΆτος στο 75 ο Χασαι στο 78 ο Τζωρτζατος και ο Mucaj στο 88 διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο 7 – 2.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΟΔΥΣΣΕΑΣ: ΜΟΥΡΑΓΙ, ΛΕΚΑΤΣΑΣ,(71 ΚΩΤΣΗΣ), ΠΑΠΠΑΣ (65 ΜΕΤΣΑΝΙ), ΜΑΛΙΑΚΡΙΔΑΣ, ΦΑΤΟΥΡΟΣ, ΒΑΣΙΛΌΠΟΥΛΟΣ, RENATO,ΜΑΡΟΥΛΗΣ,(MECANI), ΠΡΟΣΑΛΕΝΤΗΣ,CELA

ΔΙΛΙΝΑΤΑ:ΑΝΤΩΝΙΟΥ (46 ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ),ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ, ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ Κ., ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ ΔΗΜ.,ΧΑΣΑΙ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΓΛΟΥ, ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ ΔΙΟΝ., MUCAJ,ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ , ΒΑΓΓΕΛΑΤΟΣ(84 ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ ΦΩΤ.) , ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ.(22 ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ ΓΕΡ)