Α2 ΕΣΚΑ-Η: Το Ληξούρι «διπλό» στο Αντίρριο (ανανεωμένο)

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η, το Ληξούρι νίκησε στο Αντίρριο τον Φαέθοντα με 81-66.
Την τρίτη κατα σειρά ήττα «γευτηκε» πριν από λίγο ο Φάεθων Γεφυρα Αντιρρίου με αντίπαλο το Ληξούρι στο Αντιρριο με σκορ 66-81.
Οι «πράσινοι» του Θάνου Ζάκκα απέναντι σε μια ομάδα φαβορί για το τίτλο αντιμετώπισε δυσκολίες σχεδόν από το ξεκίνημα και ακολουθούσε στο σκορ από το δεκάλεπτο (17-29). Όσο περνούσε η ώρα οι νησιώτες διεύρυναν την διαφορά που άγγιξε ακόμα και τους 24 πόντους στις αρχές της τεταρτης περιόδου.
Στο τελευταίο 8λεπτο οι Αντιρριώτες «ροκάνισαν» τη διαφορά και το τελικό 66-81 προσθέτει ένα ακόμα άτυχο αποτέλεσμα στη συγκομιδη του Φάεθων Γεφυρα Αντιρριου.
Διαιτητες: Λαμπίρης-Μαρινάκης. Τα 10λεπτα: 17-29, 32-51, 48-70, 66-81.
ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ : (Ζάκκας) Κουγιανος, Κατσούδας 5 (1), Μαργαρίτης 13 (1), Δελάρτας 9, Κόκλας 11, Κολαϊτης, Σπανός, Τσάμης, Καλπουζάνης, Τσιμπούκης 2, Βρυώνης 4, Νταβλούρος 22 (2).
ΝΕΟΛ: (Τζουγανάτος): Αντωνατος 2, Παπαγιάννης 5, Συνοδινός Π.14 (2), Αραβαντινός 8 (2), Κλαυδιανός,Συνοδινός Χ. 18 (2), Σκροπολίθας, Αθανασόπουλος 11, Μπελίτσης, Κυριακάτος, Τρυφωνόπουλος 23.

Τα 10λεπτα: 17-29, 15-22, 16-19, 18-11.