Δ` ΕΘΝΙΚΗ 6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ : Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΦΟ Πανόπουλου - Δόξα Ν. Μανολάδας: 1 - 0  (ΤΕΛΙΚΟ)

85΄:     Παραμένει το 1-0, ενώ η Δόξα έχει ανέβει και πιέζει την εστία του Πανόπουλου

71΄:     ΓΚΟΛ... Ο Μπρης το κόρνερ, ο Φούφουλας από την περιοχή με κεφαλιά το 1-0 για τους γηπεδούχους

70΄:     Δεν έχει επιτευχθεί γκολ στον αγώνα του Πανόπουλου. Κακό θέαμα, με τους φιλοξενούμενους να στέκονται καλά

46΄:     Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε

40΄:     Το 0-0 παραμένει. Παιχνίδι κέντρου

35΄:     Χωρίς γκολ το παιχνίδι εξακολουθεί. Ελαφρά υπεροχή των γηπεδούχων, χωρίς ουσία

30΄:     Το 0-0 εξακολουθεί να παραμένει στο Πανόπουλο

20΄:     Δεν υπάρχει σκορ στο Πανόπουλο

10΄:     Το 0-0 παραμένει στο Πανόπουλο

Ατρόμητος Λάππα - Διαγόρας Βραχνεΐκων:2 - 0 (ΤΕΛΙΚΟ)

87΄:     Παραμένει το 2-0 λίγο πριν τη λήξη

77΄:     ΓΚΟΛ... Ο Γραμματικόπουλος Γιώργος φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Διαγόρα, αποφεύγει και τον τερματοφύλακα και με πλασέ σημειώνει το 2-0 για τον Ατρόμητο

61΄:     ΓΚΟΛ... Ο Βέρρας Αγ. με πλασέ μέσα απ' την περιοχή σημείωνει το 1-0 για τον Ατρόμητο

55΄:     Παραμένει το 0-0 στο ματς του Ατρόμητου με το Διαγόρα

46΄:     Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Λάππα

35΄:     Παραμένει στο Λάππα

30΄:     Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα. Παιχνίδι κέντρου. Το 0-0 παραμένει

20΄:     Παραμένει το 0-0. Πολύ καλό θέαμα παρουσιάζουν οι δύο ομάδες

10΄:     Παραμένει το 0-0. Καλό ποιοτικά παιχνίδι με φάσεις εκατέρωθεν

Πάμισος Μεσσήνης - Παναρκαδικός: 0 - 1 (ΤΕΛΙΚΟ)

85΄:     Παραμένει το 0-1, ο Πάμισος πιέζει για την ισοφάριση

73΄:     ΔΟΚΑΡΙ... Ο Πάμισος φτάνει κοντά στην ισοφάριση όμως ο Μωρόγιωργας σημαδεύει το κάθετο δοκάρι του Παναρκαδικού

65΄:     Το 0-1 παραμένει στη Μεσσήνη με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ισοφαρίσουν

48΄:     ΓΚΟΛ... Ξεκίνησε το ματς στη Μεσσήνη με γκολ. Για την ακρίβεια ο Καδάς σούταρε, απέκρουσε ο Γρηγορόπουλος, στην επαναφορά ο Αποστολόπουλος με πλασέ το 0-1

30΄:     Παραμένει το 0-0

20΄:     Το 0-0 παραμένει και στη Μεσσήνη

10΄:     Παραμένει το 0-0 και στη Μεσσήνη. Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι

4΄:     ΔΟΚΑΡΙ... Σέντρα σουτ Δημητρακόπουλου του Πάμισου, ο Ψυχογιός αποκρούει, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνεται

Εράνη Φιλιατρών - Αχαϊκή:  2 - 2 (ΤΕΛΙΚΟ)

90΄:     Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων έδειξε ο διαιτητής. Πολύ καλό ματς στο δεύτερο, συναρπαστικό.

71΄:     ΓΚΟΛ... Ο Κόλλιας ισοφαρίζει εκ νέου για την Εράνη (2-2)

10΄:     Παραμένει το 0-0

Εθνικός Σαγεΐκων - Εθνικός Mελιγαλά: 2 - 2  (ΤΕΛΙΚΟ)

90΄+2:  Κι άλλη αποβολή για τον Εθνικό Σαγεΐκων. Αυτή τη φορά βγήκε και ο Νικολόπουλος Αντρ. Με οκτώ παίκτες τελείωσε το ματς η ομάδα των Σαγεΐκων.

90΄:      ΓΚΟΛ... Συναρπαστικό το δεύτερο ημίχρονο. Ο Ιωάννου με φάουλ ισοφαρίζει σε 2-2

86΄:      Οι γηπεδούχοι παίζουν με εννέα αφού έχουν γίνει και οι τρεις αλλαγές και βγήκε τραυματίας ο Μπούρδος

85΄:      ΓΚΟΛ... Ο Εθνικός Μελιγαλά προηγείται μέσα στα Σαγέικα με 2-1 μετά από ένα ακόμη γκολ (σουτ) του Μουρούσια Ηλ.

70΄:      ΓΚΟΛ... Ισοφαρίζει ο Εθνικός Σαγεΐκων με αυτογκόλ του Μακρυνιώτη μετά από σέντρα του Νικολόπουλου Αντρ. (1-1)

68΄:      ΔΟΚΑΡΙ... Ο Εθνικός Σαγεΐκων έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όμως ο Νικολόπουλος Αντρέας σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Εθνικού Μελιγαλά

55΄:      Παραμένει το 0-1. Υπάρχει αποβολή παίκτη του Εθνικού Σαγεΐκων. Για την ακρίβεια αποβλήθηκε ο Νικολόπουλος Σωτ.

46΄:      Ξεκίνησε στα Σαγέικα το δεύτερο ημίχρονο

45΄:      ΓΚΟΛ... Άνοιξε το σκορ στα Σαγέικα για τους φιλοξενούμενους. Με κεφαλιά ο Μουρούσιας Ηλ. το 0-1

40΄:      Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου το 0-0 παραμένει

30΄:      Παραμένει το 0-0 στα Σαγέικα

20΄:      Το 0-0 παραμένει στα Σαγέικα

15΄:      ΔΟΚΑΡΙ... Ο Σπανός για τον Εθνικό Μελιγαλά είχε δοκάρι

10΄:      Το 0-0 παραμένει και στα Σαγέικα

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

>>> Ιδιαίτερα "στείρο" το πρώτο ημίχρονο στους αγώνες της 9ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου. Μόνο στο ματς Εθνικός Σαγεΐκων - Εθνικός Μελιγαλά σημειώθηκε γκολ κι αυτό στο 45΄ με το Μουρούσια. Όλα τα υπόλοιπα ματς έχουν ημίχρονο 0-0.

>>> Η  9η αγωνιστική είχε... 12 γκολ συνολικά, εκ των οποίων τα 11 σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων, ενώ μόλις 1 σημειώθηκε στο πρώτο κι αυτό στο 45΄ (Εθνικός Σαγεΐκων - Εθνικός Μελιγαλά το 0-1).

>>> Η βαθμολογία παρέμεινε ως είχε στη σειρά κατάταξης των ομάδων. Μόνο η Αχαϊκή "καπέλωσε" το Διαγόρα Βραχνεΐκων (που έχασε από τον Ατρόμητο) με την ισοπαλία που απέσπασε στα Φιλιατρά.

>>> Δυσκολεύτηκε πολύ το Πανόπουλο να κατακτήσει τη νίκη στο σημερινό ματς. Η Δόξα Ν. Μανολάδας στάθηκε πολύ καλά. Θα μπορούσε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας.

>>> Ιδιαίτερα συναρπαστικό το ματς των ισόβαθμων... Εθνικών. Αυτός των Σαγεΐκων τελείωσε με οκτώ παίκτες το παιχνίδι (δύο αποβολές κι ένας τραυματισμός). Ο βαθμός της ισοπαλίας που κατέκτησε η ομάδα των Σαγεΐκων λαμβάνει μεγαλύτερη αξία αν υπολογίσει κάποιος το γεγονός ότι βρέθηκε και τις δύο φορές πίσω στο σκορ (0-1 και 1-2), ενώ την πρώτη φορά ισοφάρισε με έναν παίκτη λιγότερο και τη δεύτερη φορά (το 2-2) το σημείωσε με δύο παίκτες λιγότερους.

Αποτελέσματα - 9η Αγωνιστική (23/12/2012)