Εικοσιμία – Ατρομητός Λάππα 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 1.40 μ.μ.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει με καθυστέρηση 40 λεπτών, λόγω αργοπορημένης προσέλευσης των διαιτητών.

Η Εικοσιμία δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στις Κεραμειές από τον Ατρόμητο Λάππα με 2-1. Η ομάδα από την Λειβαθώ, αν και βρέθηκα πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει, ωστόσο ένα
γκολ του Μπούρδου (διαμαρτύρεται για οφσάιντ η Εικοσιμία), έδωσε τελικά τη νίκη στο Λάππα.
Δείτε την εξέλιξη έτσι όπως την παρακολουθήσατε live μέσα από το inkefalonia.
Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής 5' Η Εικοσιμία έχει μπεί καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πιέζει τον Ατρόμητο.
10' Κίτρινη κάρτα στον Μπούσι για επικίνδυνο παιχνίδι
27' Κίτρινη στον Βέρρα Θ. (Ατρόμητος Λ.) για επικίνδυνο παιχνίδι
30' Δυνατό συρτό σουτ έξω από την περιοχή από τον Γιάννη Μινέτο, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χογιόλ
35' Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τον Ατρόμητο λόγω τραυματισμού. Βγαίνει ο Χογιόλ και μπαίνει ο Αγγελόπουλος Β.
ΓΚΟΛ 0-1: 36' Γύρισμα μέσα στην περιοχή για τον Γραμματικόπουλο και αυτός με σουτ από το ύψος του πέναλτι νικά τον Καραϊσκο.
Λήξη Ημιχρόνου
ΓΚΟΟΟΛ 1-1 49': Σέντρα του Γιώργου Κουλάκη από αριστερά η μπάλα χτυπάει στον ώμο του Βέρρα Θ. και καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του.
50' Δυνατό σουτ του Γερασιμάτου λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ατρόμητου.
54' Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Μινέτο για επικίνδυνο παιχνίδι
55' Κίτρινη κάρτα στον Καραϊσκο για διαμαρτυρία
ΓΚΟΛ 1-2 65' Ο Μπούρδος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και σε μία κάθετη μπαλιά νικάει τον Καραϊσκο
66' Κίτρινη κάρτα στον Σπύρο Αποστολάτο για διαμαρτυρία
80' Ο Καραϊσκος έχει αποσοβήσει δυο φορές, με ισάριθμες εκπληκτικές αποκρούσεις, τον κίνδυνο για την Εικοσιμία.
89' Καλή ευκαιρία για την Εικοσιμία με το σουτ του Μπούσι να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Λάππα.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ (Δ. Ζησιμάτος): Καραϊσκος, Γερασιμάτος, Κουλάκης, Αποστολάτος, Χρ. Μινέτος, Γ. Μινέτος (80' Τζωρτζάτος), Πολλάκης, Ντουκάι, Π. Στεφανάτος (80' Ψαριανός), Α. Κορσιάνος (70' Π. Κορσιάνος).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ (Μίκι Τσίρκοβιτς): Χογιόλ (35' Αγγελόπουλος Β.) Λιβάνης, Βέρρας Θ, Κυριαζόπουλος, Βέρρας Χ. , Κυριτόπουλος, Γραμματικόπουλος, Πολίτηςγελόπουλος Λ.  (50' Αγελλόπουλος Λ.) Βέρρας Δ., Μπάρδης 60' Νάτσης), Μπούρδος.