Α.Ο.Κ.Ι ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Στο ματς μεταξύ του ΑΟΚΙ και της ΑΕΚ  νικητής αναδείχτηκε ο ΑΟΚΙ   με 3-0 ύστερα από καλή -έξυπνη εμφάνιση  .Το ματς ήταν  ντέρμπι  από την αρχή  με την ΑΕΚ να πατά     καλύτερα  στο γήπεδο   αλλά  να μην μπορεί  να δημιουργήσει  φάσεις  και το ΑΟΚΙ παίζοντας  έξυπνα  να προηγητε στο πρώτο ημίχρονο  με τον Χαλιώτη στο 42`  μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφάλια  του τελευταίου  .Στο δεύτερο  ημίχρονο  και με το προβάδισμα  του σκορ να το έχει ο  ΑΟΚΙ έδωσε γήπεδο στην ΑΕΚ  και επέλεξε να παίξει  με  αντεπιθέσεις  και προσέχοντας την άμυνα του κατάφερε πάλι από κόρνερ και με κεφάλια του ΜΕΣΟΡΟΠΙΑΝ  να διπλασιάσει   τα τέρματα του και να κλείδωση  την πολύτιμη νίκη 2-.Το 3-0 έγινε  πάλι  από κόρνερ από δεξιά  του ΜΠΑΖΑΡΟΓΛΟΥ και καρφωτή κεφάλια του ΚΑΝΑΚΗ μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Α.Ο.Κ.Ι.:(Θ. Βουκελάτος),Μαρκαντωνάτος, Κλειτογιάννης, Tanushaj, Χαλιώτης (λ.τ. 88΄Πολλάτος Διον.), Μεσοροπιάν, Μεσοροπιάν Θησ, Φωκάς, Κανάκης (83΄Κόμητας), Πολλάτος Δημ., Μπαζάρογλου (78΄Πολλάτος Αλ.), Βουκελάτος Γιαν..
Α.Ε.Κ.:(Β. Κουμαριώτης),Κουμαριώτης Αγγ. (68΄λ.τ. Σουρβάνος), Στεφανάτος, Βαλλιανάτος, Καλπάκης, Χασάη, Κόλλιας, Λούλουδας, Κρούτη, Ζαμπαύτης (68΄Κουμαριώτης Παν., Εμιλιάνο (60΄Παπαδάτος Σπυρ.), Ζάβαλης