Γ΄ ΕΣΚΑΗ: Φινάλε με νίκη για Πύργο ’99

Με νίκη ολοκλήρωσε τις φετινές υποχρεώσεις του ο Πύργος ’99 στα πλέι-οφ της Γ΄ ΕΣΚΑΗ. Κέρδισε 50-37 τον ΓΥ.ΠΑ.Σ. στην Πάτρα και στέφθηκε πρωταθλητής στη Γ΄ ΕΣΚΑΗ, έχοντας συνολικά 17 νίκες και μία μόνο ήττα χωρίς να υπολογίζουμε τους δύο αγώνες με τον Ερύμανθο, που αποσύρθηκε από τα πλέι-οφ. Το παιχνίδι με τον ΓΥ.Π.Α.Σ. ήταν μια τυπική διαδικασία με τον Πύργο ’99 να επικρατεί εύκολα έχοντας παραταχθεί μόλις με έξι παίκτες. Η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου πήρε διαφορά οχτώ πόντων από το α΄ δεκάλεπτο και από κει και πέρα δεν απειλήθηκε. 28-21 τελείωσε το ημίχρονο και στη γ΄ περίοδο η διαφορά έφτασε τους 13 πόντους, η οποία έμεινε μέχρι τέλους. Πρώτος σκόρερ για τους Πυργιώτες ο Θανάσης Γιαννόπουλος με 18 πόντους και ένα τρίποντο.

Τα δεκάλεπτα: 4 - 12 , 21 - 28 , 26 - 39 , 37 - 50

ΓΥ.Π.Α.Σ.(Χατζούλης): Τσέλος 2, Λάσκαρης 3(1), Σπυριδωνίδης 9, Σύκας 8 , Μενύχτας2, Αγγιούς 2, Κουμανάκος, Χατζούλης 5, Χρυσανθόπουλος 6

Πύργος ’99(Παπαδόπουλος): Κουτσούνης 7(1), Γιαννόπουλος 18(1), Μάρρας 9(1), Παπαδόπουλος 12(1), Γεωργόπουλος 2, Τίτιρης 2.