ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΕΚΑΝΕ Ο Φ.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής για την Α'ΕΣΠΕΠ ανδρών ΒΟΛΕΙ .

Δόξα Αιγίου- Αργοστόλι  3-2
Άλλο ένα πολύτιμο βαθμό πήρε το Αργοστόλι στην προσπάθεια για σωτηρία που κάνει, απέναντι στη Δόξα που έπαιζε χωρίς το βασικό της πασαδόρο, ο οποίος είχε κληρονομήσει ένα βαρύ διάστρεμμα από τον προηγούμενο αγώνα με αντίπαλο το 'Αργος.
Ερμής Πάτρας- Άργος  2-3
Έκπληξη στην Πάτρα, με τον τοπικό Ερμή να χάνει στο ται-μπρέικ από το νεανικό Άργος. To Άργος προηγήθηκε με 0-1 στα σετ, ο Ερμής πέρασε μπροστά με 2-1, το Άργος ισοφάρισε σε 2-2 και πήρε τη νίκη στο πέμπτο σετ.
Απόλλων Πάτρας- Ναύπλιο  3-1
Ούτε και από τον αδιάφορο βαθμολογικά Απόλλωνα μπόρεσε να κερδίσει κάτι ουσιαστίκο το τελευταίο στη βαθμολογία Ναύπλιο, εκτός από ένα σετ. Μετά και από τον κερδισμένο βαθμό του Αργοστολίου μέσα στο Αίγιο το Ναύπλιο φαντάζει πια σαν το φαβορί για τον υποβιβασμό στην Β'ΕΣΠΕΠ.
AΟ Ξυλοκάστρου - ΑΟ Ποσειδών  2-3