Στην επόμενη φάση του Κυπέλου και ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός Κεφαλονιάς κέρδισε την Πρόοδο μέσα στο Βαθύ με σκορ 4-2 για το Κύπελλο ερασιτεχνών. Στο 40’ άνοιξε ο το σκορ ο Μηρτσεκης με κεφάλια και αμέσως μετά στο 42’ ο Τζωρτζατος διπλασίασε τα τέρματα για τον Ολυμπιακό . στην επανάληψη η Πρόοδος δεν το έβαλε κάτω και με το καλημέρα μείωσε σε 2-1 με τον Λαγκαδά στο 47΄ εκμεταλλεύοντας  την αδράνεια τις άμυνας . Ο Ολυμπιακός φάνηκε να μπαίνει χαλαρός στο δεύτερο ημίχρονο αλλά μετά το γκολ που δέχτηκε «ξύπνησε» και ανέβασε ρυθμό πετυχαίνοντας δυο ακόμα γκολ στο 51’ με τον Αλεξανδράτο και στο 62’ με τον Μοντεσατο. Η Πρόοδος κατάφερε και σημείωσε ακόμα ένα γκολ με τον Βασιλόπουλο στο 74’.  Από το 63’ του αγώνα οι φιλοξενούμενη αγωνιζόντουσαν με δέκα ύστερα από κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Κοντοζής για εξύβριση .