Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ 12ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ 6ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Δ` ΕΘΝΙΚΗΣ

Oι αγώνες της 12ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκαν πριν δευτερόλεπτα όλες οι συναντήσεις της 12ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο της Δ΄ εθνικής,
 Το Πανόπουλο είναι ασταμάτητο αφού πέρασε και από τη Μεσσήνη κερδίζοντας τον Πάμισο 1-0.
 Μεγάλη νίκη πήρε ο Παναρκαδικός στη Ν. Μανολάδα κερδίζοντας τη Δόξα 2-1, ενώ επίσης σπουδαία νίκη πήρε ο Εθνικός Σαγεΐκων στην έδρα του κόντρα στο Διαγόρα Βραχνεΐκων σε ένα ματς πραγματικό ντέρμπι με πολύ κόσμο και παλμό απ' τα παλιά.
Βαθμό "τσίμπησε" και η Αχαϊκή στο Λάππα από τον Ατρόμητο (0-0).

Αναλυτικά τα ματς:

Πάμισος Μεσσήνης - Πανόπουλο: 0 - 1 (Τελικό)

35΄:       ΓΚΟΛ... Ο Γκέρτσος με πλασέ μέσα απ' την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 0-1 (οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν θεωρώντας ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφ σάιντ όταν δέχθηκε τη μπάλα)

>>>>     Στο ημίχρονο ο διαιτητής απέβαλλε από τον περιβάλλοντα του αγωνιστικού, χώρο τον πρόεδρο του Πάμισου κ. Πετρουλάκη γιατί διαμαρτυρήθηκε έντονα. Επίσης το δεύτερο ημίχρονο καθυστέρησε να ξεκινήσει 8 λεπτά.

Ατρόμητος Λάππα - Αχαϊκή: 0 - 0 (Τελικό)

Δεν ανέδειξε νικητή η "μάχη" του Λάππα, αφού στο τοπικό ντέρμπι Ατρόμητος και Αχαϊκή έμειναν στο 0-0.

Εθνικός Μελιγαλά - Εράνη Φιλιατρών:   1 - 0 (Τελικό)

70΄:       ΓΚΟΛ... Ο Σπανός σκοράρει και σημειώνει το 1-0 με σουτ στο "γ" της εστίας της Εράνης

Δόξα Ν. Μανολάδας - Παναρκαδικός:  1 - 2 (Τελικό)

18΄:        ΓΚΟΛ... Ο Δημήτρης Μικελάτος το 1-0 για τη Δόξα

29΄:        ΓΚΟΛ... Ο Δήμος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει σε 1-1

65΄:        ΓΚΟΛ... Ο Κωστής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

Εθνικός Σαγεΐκων-Διαγόρας Βραχνεΐκων: 2 - 0 (Τελικό)

45΄+1΄:  ΓΚΟΛ... Ο Σωτήρης Μικελάτος με πλασέ από κοντά το 1-0 μετά από πάσα του Τόγια

58΄:        ΓΚΟΛ... Ο Σωτήρης Μικελάτος σκοράρει και πάλι σημειώνοντας το 2-0 (σέντρα του Μπούρδου)

>>>        Στις καθυστερήσεις αντικείμενο έπεσε προς την πλευρά του βοηθού (από την πλευρά που ήταν φίλοι του Διαγόρα) και ο διαιτητής διέκοψε για λίγο το ματς το οποίο όμως συνεχίστηκε και τελείωσε κανονικά 2-0.