Επιτέλους νίκη για τον ΝΕΟΛ

Στα  πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η ο ΝΕΟΛ νίκησε εύκολα την Γαληνή Πατρών στο κλειστό του Ληξουρίου με (68 – 35), δείχνοντας ότι  είναι ΕΔΩ .

Το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Ληξουρίου ήταν χάρμα ιδέες. Διέλυσε την άμυνα του αντίπαλου και σκόραρε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα (21-5) .   Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καρμπόν του προτού με το ΝΕΟΛ να σκοράρει ασταμάτητα σε αντίθεση με την ΓΑΛΗΝΗ που δεν μπορούσε να βρει λύσης σε άμυνα και επίθεση (17-6) ημίχρονο 38 – 11. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι  ανέβασαν την απόδοση τους αλλά ο ΝΕΟΛ ήταν πολύ κάλος για να χάσει.

Διαιτήτευσαν οι Κρεσταινίτης και Αθανασόπουλος.
 Τα 10λεπτα: 21-5, 17-6 , 16-10 , 14-14.
ΛΗΞΟΥΡΙ: Β. Αντωνάτος 4, Μπαγκούρος 10 (1), Βολτέρας 7 (1), Λεγάτος, Συνοδινός 9 (1), Μαντζαβίνος 8, Πρεντάνος 20 (2), Ηλ. Αντωνάτος, Δρακλησιάνος 2, Φλαμπουλάρης 2, Φρέντζος 6.
ΓΑΛΗΝΗ: Πετρόπουλος 2, Λαλιώτης 12, Καλιαντέρης 8, Στρέκλας 5, Βυθούλκας, Διαμαντόπουλος 4, Μαντάς 3, Μακρής 1.