ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (25η αγωνιστική – ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ)

ΑΟ Εικοσιμίας - Αχαϊκή:  1 - 1

Το βαθμό της ισοπαλίας πήρε η ομάδα του ΑΟ Εικοσιμίας απέναντι από την έμπειρη Αχαϊκή.
 Στο 66’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Νιφόρας και απέκρουσε ο Άννινος.
 Το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, έδωσε ο Νιφορόπουλος στο 80’ κάνοντας το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα όμως, ο Κορσιάνος Π. με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 1-1 (ανατροπή Πολλάκη στην περιοχή).

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς ο Γεωργόπουλος αποβλήθηκε στο 50’ για την Εικοσιμία, ενώ στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε και ο τερματοφύλακας της Αχαϊκής Καλλιακμάνης, καθώς έβριζε τους οπαδούς των γηπεδούχων.
 Το δεύτερο ημίχρονο άργησε να ξεκινήσει για 15 λεπτά, διότι ο επόπτης υπέστη τράβηγμα στη γάμπα.
 Δυο περιστατικά τραυματισμών σημειώθηκαν στον αγώνα, το επόπτη και ανθρώπου του γηπέδου και τα δυο αντιμετωπίστηκαν άμεσα από τον γιατρό και τον Εθελοντή Σαμαρείτη που ήταν στο γήπεδο.

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Αννινος , Τζωρτζάτος, Κονόμις (63' Ψαριανός), Μινέτος Χρ., Στεφανάτος, Μινέτος Γ. Πολλάκης, Κουλάκης, Γεωργόπουλος, Ντουκάι, Κορσιάνος Π. (90' Κόρμαλης).

ΑΧΑΪΚΗ: Καλιακμάνης, Γκοτσούλιας. Μπουρδανιώτης, Λαζανάς, Μπεκίρης, Νιφοράς Π. του Παντελή , Νιφορόπουλος (40' Γερασιμόπουλος), Φίλιππας, Νιφοράς Π. του Δημητρίου (10' Ανδριέλος), Δημητρακόπουλος, Μικελάτος (67' Παπαδημητρίου).