ΜΕ ΚΟΥΤΣΙΑΛΗ Ο Ν.Ο.Α ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ (6-5)

Ακόμα ένα βήμα για να πανηγυρίσει την άνοδό του στα σαλόνια της Α1 έκανε το Αργοστόλι.
Mε προσωπικό ρεσιτάλ του Κουτσιαλή, ο οποίος σημείωσε 4 γκολ, η ομάδα του Αργοστολίου συνέχισε με νίκη 6-5, επί της Γλυφάδας, στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών.
Χωρίς να έχει αντιμετωπίσει μέχρι τώρα κανένα εμπόδιο συνεχίζει την πορεία του προς την Α1 κατηγορία το Αργοστόλι, αφού νίκησε και την Γλυφάδα με 6-5. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και περιορίζοντας τα επιθετικά ατού των γηπεδούχων, το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 3-2. Στην επανάληψη όμως, ανέλαβε δράση ο Κουτσιαλής που με προσωπικά τέρματα οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Κορυφαίος των νικητών με τέσσερα τέρματα ήταν ο Κουτσιαλής, ενώ από τους ηττημένους προσπάθησε ο Αργυρακούλης αλλά δεν ήταν αρκετός.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 1-1, 3-1

Τα γκολ του Αργοστολίου: Κουτσιαλής 4,Τοροσιάδης 1, Μεζίλης 1,

Τα γκολ της Γλυφάδας: Αργυρακούλης 1, Φωτόπουλος 1, Ορφανάκος 1, Μπαχάς 1, Καζάζης 1.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ   6-5
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-1, 2-2, 1-1
Τα γκολ του Ηρακλή : Παπαθεοδώρου 2, Κουνελάς 2, Αρώνης 1, Αλιαπούλιος 1.
: Παπανελλόπουλος 2, Χάνδανος 1, Πουλίδας 1, Γιαννιώτης 1.

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   6-5

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   13-10