Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε Β΄ και Γ΄ ΕΣΚΑΗ 13 Μαρτίου 2011

Α2 ΕΣΚΑΗ
Για την Α2 ΕΣΚΑΗ, η Αγυιά πέρασε νικηφόρα από το Ληξούρι με σκορ 63-33, με τον Ηλείο γκαρντ, Θωμά Χαρίτο να πετυχαίνει 25 πόντους

Β`ΕΣΚΑΗ
Την ήττα από την Σφήκα στην Πάτρα με 84-59, γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β’ ΕΣΚΑ-Η.
Η ομάδα μας έμεινε στον αγώνα για 20λεπτά, ωστόσο στην επανάληψη οι πολλές απουσίες έκαναν αισθητή την παρουσία τους (δεν αγωνίστηκαν οι Κουγιανός, Μαγουλάς, Μοσχόπουλος λόγω ίωσης, ενώ και ο Σαρρής αν και ακολούθησε την αποστολή δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού).
 «Έπαιξαν ρόλο κούραση και έλλειψη εναλλακτικών λύσεων»
«Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, αλλά δεν μας άφησαν να μείνουμε κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη, η κούραση και η έλλειψη εναλλακτικών λύσεων, έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης» δήλωσε ο προπονητής του Α.Σ.Κ. Πάνος Ματιάτος.
Πρώτος σκόρερ από τον Α.Σ. Κεφαλονιά ήταν ο Βαγγέλης Συγγούρης με 18 πόντους, ενώ με διψήφιο αριθμό πόντων τελείωσαν και οι Κυριακίδης, Κουρής και Γεμενετζής (15, 11 και 11 πόντους αντίστοιχα).  Την επόμενη αγωνιστική, ο Α.Σ.Κ. θα υποδεχθεί τον Κρόνο Στρεφίου.  Από την Σφήκα ξεχώρισε η παρουσία του Πικιού, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 43 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-19, 39-32, 58-44, 84-59

ΣΦΗΚΑ (Φραγκούλιας): Καραντώνης, Κιάφας 24 (5), Χριστοδούλου, Σουλίντζης 10, Πικιός 43 (3), Παναγόπουλος 7, Δερβισόπουλος.
Α.Σ.Κ: (Ματιάτος): Ντεράι, Γονατάς 2, Καραπέτσας 2, Γεμενετζής 11 (1), Κυριακίδης 15, Συγγούρης 18 (2), Κουρής 11 (1), Κωνσταντίνου.