Μια νίκη που φέρνει τον ΝΕΟΛ στην πρώτη θέση της Α2ΕΣΚΑΗ

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό ,με της ομάδες να είναι άστοχες και το σκορ να κυμαίνετε χαμηλά. Να έχουν λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση. Το μόνο αξιοσημείωτο του πρώτου ημιχρόνου ήταν η διακοπή του αγώνα από τους διαιτητές Μπούσια και Υψηλάντη για 20 λεπτά μέχρι να απομακρυνθούν από την αστυνομία ορισμένη ταραξίες. Το δεύτερο μέρος ήταν καλύτερο με τον ΝΕΟΛ να έχει τον πρώτο λόγο και ιδικά στο τρίτο δεκάλεπτο. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα του Λειξουριου με 52-46
 Τα Δεκάλεπτα :14-13 25-22.  39-30. 52-46

Ν.Ε.Ο.Λ.: ( Μάρκος Τζουγανάτος), Αραβαντινός Λ. (2), Λουκέρης (3), Κουνάδης (4), Γκιόκας  (13), Συνοδινός (11), Παναγιώτου (5), Μουρελάτος, Βολτέρας (1), Αραβαντινός Θ., Πρεντάνος (3), Αντωνάτος (10).
Α.Σ ΙΤΕΩΝ: (Δημήτρης Μπαρμπουνής),  Γασπαρινάτος (4), Μπελλάς, Στρούζας (6), Μαρκόπουλος (2), Σαββόπουλος (2), Καρπής, Βαλεόντης (10), Δημητρακόπουλος, Γραμματικόπουλος (14), Μαργελλάς (8

Διαιτητές : Μπούσια και Υψηλάντη