Γ`ΕΣΚΑΗ:ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΜΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

Γ΄ ΕΣΚΑΗ:
Ο Α.Ο.ΣΑΜΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤ  αποσύρθηκε από τον αγώνα και ο Αιγέας Γαστούνης πήρε άκοπα τους βαθμούς και μαθηματικά τη δεύτερη θέση.
Πύργος ’99 και Στρούσι κέρδισαν Φιλαθλητικό και Μυρσιναϊκό αντίστοιχα για την προτελευταία αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της Γ΄ ΕΣΚΑΗ.

Πύργος ’99-Φιλαθλητικός 61-40

Ο Πύργος ’99 πέτυχε την ενδέκατη φετινή του νίκη σε ισάριθμα ματς για τον Α΄ Όμιλο της Γ΄ ΕΣΚΑΗ, κόντρα στον Φιλαθλητικό, στο κλειστό του Πύργου, με σκορ 61-40. Η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου ανέβασε στροφές στο γ΄ δεκάλεπτο, όπου με επιμέρους σκορ 24-7, έφτασε στο +25 και στο νταμπλ σκορ (50-25),  κλειδώνοντας τη νίκη.
Τα δεκάλεπτα: 10-13, 26-18, 50-25, 61-40

Πύργος ’99: Κωσταρέλλος, Γιαννόπουλος 6 (2), Μάρρας 8, Τριανταφύλλης 16 (1), Παπαδόπουλος 11, Κολλύρης, Ασημακόπουλος 7, Τίτιρης 13, Καμπιώτης 6.

Φιλαθλητικός: Καλαντζής, Κωστόπουλος, Β. Λόλας 4, Κωτσόπουλος, Δημήτρουλας 13 (1), Χ. Λόλας 10, Παναγιωτόπουλος 2, Πυρομάλλης 2, Δ. Θεοχαρίδης 7, Κοροβέσης, Καράγιωργας 2.

Στρούσι-Μυρσιναϊκός  49-42

Το Στρούσι κέρδισε τον Μυρσιναϊκό με 49-42, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, στο «Αέθλιον». Η ομάδα του Παναγιώτη Κοτσέτα ήταν καλύτερη στο β΄ ημίχρονο και κυρίως στην τελευταία περίοδο και έφτασε σχετικά εύκολα στη νίκη κόντρα στον Μυρσιναϊκό που έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό.
Τα δεκάλεπτα: 13-5, 17-19, 30-28, 49-42.

Στρούσι: Χ. Μουζάκης, Χριστόπουλος 4 (1), Κοτσέτας 10 (1), Δρακόπουλος 9, Κατσίρης, Γ. Μουζάκης 1, Αργυρόπουλος, Αντωνόπουλος, Τσιότσιος 4, Βασελάι, Νικολουτσόπουλος 8, Γεωργόπουλος 13.

Μυρσιναϊκός: Θωμόπουλος 3 (1), Δαρβίρας 4, Μαραγκός 5 (1), Φλιάτουρας 2, Αγγελόπουλος, Κολλιόπουλος 13, Κρυπωτός, Χριστοφίδης, Νικολόπουλος 6, Τράπαλης 9.

Αλφειονίδα  (1-10) 11

* Ρεπό στο β΄ γύρο έχουν κάνει Πύργος ’99, Μυρσιναϊκός, Στρούσι,  Φιλαθλητικός, Αιγέας και Αλφειονίδα, ενώ Αλφειονίδα, Μυρσιναϊκός και Σάμη  έχουν ένα μηδενισμό.