«Φιλική» νίκη για τη Σάμη στην πρώτη του ανακαινισμένου Καραβομυλου !

Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά  ο Α.Ο.Σαμης , αφού επιβλήθηκε του Εθνικού Κεφαλονιάς με 5-0, στην πρώτη του φετινή εμφάνιση στο ανακαινισμένο γήπεδο του Καραβομιλου .
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ

Οι γηπεδούχοι σαφώς ποιο έτοιμοι από τους φιλοξενούμενους , κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και να επικρατήσουν τελικά  εύκολα πετυχαίνοντας αλλά 3 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο  απέναντι σε έναν αντίπαλο που έδειξε ότι έχει τα φόντα να παλέψει για την παραμονή στο φετινό πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Κεφαλονιάς & Ιθάκης .  Η ομάδα  Εθνικού Κεφαλονιάς θα αγωνιστεί φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Κεφαλονιάς & Ιθάκης.
Οι προπονητές των δυο ομάδων χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους για να διαπιστώσουν την αγωνιστική τους ετοιμότητα.
Το γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα πέτυχαν , 3  ο Γιάννης Αμούργης και 2  Κώστας Νικολοβιέννης.
Α.Ο.Σάμη:Γ. Καβαλλιεράτος, Μινέτος, Ποταμιάνος, Καππάτος, Βιτωράτος, Μπεκατώρος, Μωραϊτης, Γρηγοράτος, Νικολοβιέννης, Λογγόνης, Γ. Αμούργης. Δημ. Καλιβωκάς, Γερ. Καλλιβωκάς, Μακρής, Ζησιμάτος, Γιαννάτος και Δαράτος.
Εθνικός Κεφαλονιάς :Μοσχόπουλος, Λαδάς, Μαυροειδής, Αραβαντινός Ζαφ., Στρατηγός, Γαλανός, Αντωνάτος, Ρεμούντης, Γιακουμάτος, Κούτσης, Αραβαντινός Νίκ., Παρίσης, Σπυράτος, Μαλλιώρης, Λαδάς Ιως, Τσίγγανος.