ΠΑΟ Βάρδας: Διατήρησε το αήττητο και.. γιορτάζει! 1-1 με την Θύελλα Aμπελοκήπων

Επίσημα μπορεί να γιορτάζει πλέον η Βουπρασία αφού το καμάρι της, ο ιστορικός ΠΑΟ Βάρδας βρίσκεται και «με τη βούλα» στην νέα Γ΄ Εθνική κατηγορία. Μετά και το πέρας των έξι αγωνιστικών του μίνι ομίλου η ομάδα του κ. Καραπίτσου τερμάτισε εμφατικά στην κορυφή συγκεντρώνοντας  16
βαθμούς διατηρώντας το αήττητο και  αφήνοντας στην δεύτερη θέση την αξιόλογη Θύελλα Αμπελοκήπων. Στα καθαρά αγωνιστικά, η φιέστα φάνηκε να χαλάει όταν στο πρώτο μόλις λεπτό ο Ι. Κομιώτης έδωσε προβάδισμα στους «νησιώτες», όμως οι πρωταθλητές Ηλείας φύλαγαν και πάλι ένα γκολ για το τέλος και ισοφάρισαν στο 90΄με το πανέμορφο γκολ του Παντελή
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ…

1' ΓΚΟΛ για τη Θύελλα στο πρώτο λεπτό του ματς. Ο Τριανταφυλλίδης με σουτ νίκησε τον Τσάκωνα και έκανε το 0-1
16' Πρώτη καλή στιγμή για την Βάρδα, το σουτ του Καπατσούλια από τη γωνία της μικρής περιοχής πέρασε άουτ
41' Καλή ευκαιρία για τη Θύελλα, το σουτ του Ι. Κομιώτη πέρασε λίγο άουτ
43' Φάουλ από αριστερά με τον Δημητρόπουλο για τον ΠΑΟΒ, ο Νικολετάκης από κοντά με προβολή δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
46' Σουτ του Μπισμπάρδη πάνω από τα δοκάρια
48' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΒ και πάλι με τον Μπισμπάρδη που βγήκε τετ α τετ αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Θύελλας
61' Ο Νικολετάκης πήγε να «κρεμάσει» τον Διαμαντή, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
64' Καλή σέντρα από αριστερά για την Βάρδα από τον Χαματάι, ούτε ο Νικολετάκης, ούτε ο Καπατσούλιας που «πετάχτηκαν» στην πορεία της μπάλας δεν μπόρεσαν να την σπρώξουν στα δίχτυα
67' Νέα χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, σέντρα από δεξιά, ανενόχλητος ο Καπατσούλιας πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ
81' Πλασέ του Παντέλη μέσα από την περιοχή για την Βάρδα, άουτ
86' Σουτ του  Τσουκαλά, λίγο άουτ
90' ΓΚΟΛ για την Βάρδα από τον Παντελή με φοβερό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ

ΠΑΟΒ: Τσάκωνας, Πολίτης, Παναγόπουλος, Βραχνής, Καραχάλιος, Τσουκαλάς, Βαρβαρέσος, Δημητρόπουλος (60΄ Χαματάι), Καπατσούλιας, Νικολετάκης (73΄ Παντέλης), Μπισμπάρδης (73΄ Γούρμος).
ΘΥΕΛΛΑ: Διαμαντής, Γιακουμέλος (75΄ Μαλαφούρης), Χριστοδουλόπουλος, Λιβέρης, Κάρδαρης, Στ. Κομιώτης, Τσιριγώτης, Ι. Κομιώτης, Γ. Κομιώτης, Μαρούδας, Τριανταφυλλίδης, Γ. Μαρίνος

*Αξίζει να τονίσουμε πως στην ανάπαυλα ο Πολιτιστικός Σύλλογος Βάρδας διασκέδασε το κοινό του «Γρ. Καλάκος» με κάποια χορευτικά, ενώ στο τέλος απονεμήθηκε και ο τίτλος του πρωταθλητή Ηλείας.