ΕΧΑΣΕ Η ΣΑΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ,ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΦΩΚΑΤΑ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΦΩΚΑΤΑ-ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ=Μεγαλη νίκη για τον Παλληξουριακο που δείχνει ότι η δουλεία που γίνετε στην ομάδα με τα πολύ νεαρά παιδιά αποδίδει .Παρόλο που ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 δείχνει ότι θα είναι μια από της ομάδες που θα μπουν στα μπαράζ ανόδου. Αντίθετα τα Φωκατα πρέπει να συνέρθουν γρήγορα και να προσπαθήσουν ακόμα περισσότερο αν θέλουν να
είναι στης 4 ομάδες τον μπαράζ
ΠΡΟΟΔΟΣ-ΣΑΜΗ=Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με 3 γκολ πολλές φάσεις και στις δυο εστίες εξαλλάχθηκε το ματς της Ιθάκης .Η Πρόοδος μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 21΄ λεπτό  με τον ΛΑΓΚΑΔΑ ύστερα από λάθος συνεννόηση του τερματοφύλακα της Σάμης με τον αμυντικό του κάνοντας το 1-0. Ο αγώνας εξελισσόταν με την Πρόοδο να έχει τον ελέγχω του αγώνα χωρίς όμως να δημιουργεί ευκαιρίες  .Από την άλλη μεριά η Σάμη φαινόταν ότι δεν πατούσε καλά στο γήπεδο και δεν μπορούσε να κάνει κάτι καλό .Έτσι στο 35΄λεπτο η γηπεδούχοι με τον ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟ έκαναν το 2-0 ύστερα από τραγικό λάθος της άμυνας της Σάμης .Στο δεύτερο ημίχρονο η Πρόοδος μπήκε πάλη πολύ δυνατά και κατάφερε να δημιουργήσει 3 ευκαιρίες η οποίες σταμάτησαν πάνω στον τερματοφύλακα της Σάμης .Και όλα αυτά  μέχρι το 68΄ λεπτό όπου η φιλοξενούμενη κατάφεραν να μειώσουν με πέναλτι που κέρδισε ο ΖΗΣΗΜΑΤΟΣ κα ι εκτέλεσε εύστοχα ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΜΟΥΡΓΗΣ . Από εκείνο το σημείο και μετά είδαμε μια διαφορετική Σάμη η όποια ανέβασε ρυθμούς και έκλεισε την Πρόοδο στα καρέ της  χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες με τους[ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ-ΑΜΟΥΡΓΗ-ΑΛΝΤΟ -ΖΗΣΗΜΑΤΟ-ΑΜΟΥΡΓΗ ΤΕΛΗ] χωρίς να καταφέρει να φέρει το παιχνίδι στο Χ και γιατί όχι και να το κερδίσει
ΔΟΞΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ=Η δυο ομάδες μοιραστήκαν τους βαθμούς με την ομάδα του Ηρακλή να είναι αυτή που δεν είναι ευχαριστημένη με το τελικό αποτέλεσμα μιας και ξεκάνοντας από τα Τζανατα πίστευε ότι εύκολα η δύσκολα θα κέρδιζε το ματς .Από την άλλη  η Δόξα απέδειξε ότι με την προσπάθεια τον παιδιών δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος για κανέναν.